Daugavpils novada sportistu panākumi aizvadītajā gadā

2020. gads Daugavpils novada sportistiem bija ļoti sarežģīts. COVID–19 dēļ nenotika daudzi treniņi un atceltas vairākas sacensības, kurām sportisti bija nopietni gatavojušies. Piemēram, vieglatlēts Edvīns Hadakovs 2019. gadā izpildīja normatīvus tāllēkšanā (7,10m) un trīssoļlēkšanā (14,20m) dalībai Eiropas čempionātam U-18 vecuma grupā vieglatlētikā un plānos ietilpa arī starts Pasaules Ģimnaziādē 2020 (CH). Brīvās cīņas cīkstonis Rinalds Skorodihins uzvaras gadījumā Latvijas čempionātā būtu devies uz Eiropas kadetu čempionātu cīņā, bet kā jau minēts visas šīs sacensības atcēla. Tomēr arī šajā sarežģītajā sezonā novada sportisti guvuši panākumus.

VIEGLATLĒTIKA

Baltijas komandu čempionāts/Prezidenta balva:

 • Edvīns Hadakovs 3. vieta tāllēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi).

Baltijas valstu sacensības U-18:

 • Edvīns Hadakovs – 1. vieta trīssoļlēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Edvīns Hadakovs – 1. vieta tāllēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi).

Baltijas valstu sacensības U-20:

 • Ēriks Gusevs – 4. vieta trīssoļlēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);

Latvijas čempionāts pieaugušajiem:

 • Jānis Soms-3. vieta 4x400m stafetes skrējiens (treneris Sergejs Petrakovs).

Latvijas čempionāts U-23:

 • Sandis Proms – 1. vieta vesera mešanā (treneris Sergejs Petrakovs);
 • Jānis Soms – 1. vieta 4x400m stafetes skrējiens (treneris Sergejs Petrakovs);
 • Sandis Proms – 3. vieta diska mešanā (treneris Sergejs Petrakovs).

Latvijas čempionāts U-20:

 • Eriks Gusevs – 1. vieta trīssoļlēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Olga Ignatjeva, Jūlija Ignatjeva, Viktorija Jevdokimova un Darija Stepanova-2.vieta 4x100m stafetes skrējiens (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Viktorija Jevdokimova – 3. vieta 400m barjerskrējienā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Darija Stepanova – 3. vieta augstlēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Diāna Nedvedje – 3. vieta 3000m kavēkļu skrējienā (treneri Jana un Dmitrijs; Hadakovi)
 • Olga Ignatjeva, Jūlija Ignatjeva, Viktorija Jevdikimiva un Darija Stepanova-3.vieta 4x400m stafetes skrējiens (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi).

Latvijas čempionāts U-18:

 • Edvīns Hadakovs – 1. vieta trīssoļlēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Edvīns Hadakovs – 1. vieta tāllēkšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Edvīns Hadakovs – 3. vieta 200m skrējienā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi);
 • Adriana Kandu – 3. vieta lodes grūšanā (treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi).

2020. gadā lielākais panākums ir Edvīna Hadakova divas zelta medaļas Baltijas valstu sacensības U-18 vecumā grupā, kā arī bronza pieaugušo konkurencē Prezidenta balvas izcīņā. 20 medaļas izcīnītas dažādu vecumu Latvijas čempionātos, no kurām 5 zelta.

BRĪVĀ CĪŅA

Latvijas meistarsacīkstes junioriem:

 • Romans Atrahimovičs – 2. vieta (treneris Andrejs Andrijanovs).

Latvijas atklātais čempionāts pludmales cīņā:

 • Anastasija Kuzmicka – 1. vieta (treneris Andrejs Andrijanovs).

Latvijas meistarsacīkstes kadetiem:

 • Rinalds Skorodihins – 5. vieta (treneris Andrejs Andrijanovs);
 • Daniils Antonovs – 5. vieta (treneris Andrejs Andrijanovs).

2020. gadā Latvijas čempionātos izcīnītas 2 medaļas (1 zelta). Objektīvs rezultātu kritums salīdzinoši ar iepriekšējo gadu. Visi Latvijas čempionāti bija paredzēti janvārī-maijā, tam arī tika pakārtota gatavošanās, organizējot sparinga treniņus ar Daugavpils un Krāslavas sporta skolu cīkstoņiem, bet paredzētajā termiņā notika tikai Latvijas junioru čempionāts, kadetu čempionāts pārcelts uz septembri, bet U-15 grupai uz 2020.gada oktobra vidu. Diemžēl vasarā COVID dēļ nespēja atrast sparinga partnerus, kā arī nenotika pirmssezonas sagatavošanās nometne, tāpēc kadetu čempionātā šogad palika bez medaļām, “tikai” divas 5.vietas.

Basketbols

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas regulārajā čempionātā piedalījās Daugavpils novada vīriešu komanda, kas izcīnīja 4. vietu Austrumu konferencē. 2020. gadā COVID-19 pandēmijas dēļ tika atcelts LBL izslēgšanas turnīrs un tā dalībnieki tika klasificēti pēc ieņemtajām vietām regulārajā turnīrā.

Maksibasket basketbola līgas čempionātā piedalījās Daugavpils novada sieviešu komanda, kura, aizvadot divu apļu turnīru, izcīnīja 1. vietu.

Volejbols

Latvijas Nacionālās līgas volejbola čempionātā — Daugavpils novada vīriešu komandai  2. vieta regulārajā turnīrā. Pandēmijas dēļ izslēgšanas turnīrs nenotika.

Futbols

Latvijas 3. līgas čempionātā futbolā Latgales divīzijā komandai Kalupe/Daugavpils novads 2. vieta. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Igors Tvardovskis. Kalupieši 2020. gada sezonā aizvadīja visas 10 spēles, sešās gūstot uzvaru, vienreiz zaudējot un trīs spēlēs noslēdzot ar neizšķirtu rezultātu.

Veterānu sporta spēles

Daugavpils novads piedalījās Latvijas un pašvaldību sporta veterānu-senioru savienības 57. Sporta spēlēs, kur iegūta 2. vieta basketbolā kungiem (vecums 35+) , 2. vieta basketbolā dāmām (30+), 3 vieta volejbolā kungiem (45+), izcīnīta 9. vieta galda tenisā, 7. vieta novusā, 6. un 7. vieta pludmales volejbolā kungiem (40+), 23. vieta vieglatlētika. Kopvērtējumā Daugavpils novads lielo novadu grupā ieguva trešo vietu.