Edvīns Hadakovs izcīna 3. vietu Prezidenta balvas izcīņā

Sestdien un svētdien Ogrē tika aizvadīta Prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās visu trīs Baltijas valstu izlases, katrā disciplīnā ar 2 pārstāvjiem. Par izcīnīto vietu tiek piešķirti punkti pēc sekojošas skalas:
1. vieta – 6 punkti
2. vieta – 5 punkti,
3. vieta – 4 punkti,
4. vieta – 3 punkti,
5. vieta – 2 punkti,
6. vieta – 1 punkts.

Šoreiz Baltijas valstu sacensībās Latvijas izlase ierindojās trešajā vietā ar 247 punktiem. Par uzvarētāju kļuva Igaunija, kas ar viena punkta pārsvaru uzvarēja Lietuvu – 276 pret 275 punktiem.

Latvijas izlases sastāvā teicami startēja Daugavpils novada sporta skolas audzēknis Edvīns Hadakovs, kuram ir vēl tikai 17 gadi, bet uzrādot savu personisko un Latvijas sezonas labāko rezultātu tāllēkšanā (7,32m), Edvīns vīru konkurencē izcīnīja augsto 3.vietu. Paldies treneriem Janai un Dmitrijam Hadakoviem, kuri šajā sarežģītajā sezonā, kad COVID dēļ praktiski izkrita pirmssezonas treniņu posms, spēja sagatavot Edvīnu tādā līmenī, ka viņš sezonas gaitā vairākkārt uzlaboja gan savu personisko gan Latvijas sezonas labāko sasniegumu. Diemžēl, tā paša COVID dēļ, šogad nenotiek ne Eiropas ne Pasaules čempionāti, bija pamatotas cerības sagaidīt augstus rezultātus arī šajos forumos, tāpēc gaidīsim starptautiskus panākumus no šī sportiskā trio nākošajā sezonā!

Tāllēkšanas rezultāti Prezidenta balvas izcīņā:

Vieta Dalībnieks Valsts Rezultāts Vējš IAAF Klasifikācija
1 Tomas Lotužis LTU 7.55 1.5 1040 Meistarkandidāts
2 Hans-Christian Hausenberg EST 7.39 1.5 1006 Meistarkandidāts
3 Edvīns Hadakovs LAT 7.32 0.9 991 Meistarkandidāts
4 Rain Kask EST 7.07 0.1 937 I klase
5 Airidas Zabaras LTU 6.92 1.4 905 I klase
6 Rinalds Smilga LAT 6.53 0.7 822 II klase