Norisinājās Daugavpils novada 2020. gada čempionāts krosā

6. oktobrī norisinājās ilggadējs pasākums – Daugavpils novada čempionāts krosā un skolēnu krosa stafetes. Laika gaitā pasākums norisinājās dažādās vietās – Silenē, Vabolē, bet nu jau 2. reizi krosa sacensības norisinās Jaunsventes muižas parkā. Čempionāta mērķis ir popularizēt vieglatlētikas skriešanas disciplīnas jaunatnes vidū un noskaidrot novada labākos krosa skrējējus.

Sacensībās piedalījās Daugavpils novada vispārizglītojošo mācību iestāžu audzēkņi un novada pagastu izlases komandas. Kopumā tika pieteiktas 12 skolu komandas no septiņiem pagastiem.

Dalībnieki tika sadalīti dažādās vecuma grupās, sākot no 2002. gadā dzimušajiem un visbeidzot ar 2009. gadā dzimušiem (un jaunākiem). Lielākās distances (1500 m jauniešiem un 1000 m jaunietēm) skrēja 2004. gadā dzimušie un vecāki skolēni, savukārt pārējie piedalījās īsākās stafetēs (3×300 m un 3×500 m).

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Petrovskis

”Ņemot vērā, ka pavasarī krosa sacensības nenotika, sanāk, ka pēdējais līdzīgs pasākums norisinājās gadu atpakaļ. Līdz ar to, distances ir nedaudz īsākas nekā bija parasti. Mazākai grupai tie bija 300 m, jauniešiem distance bija 1500 m. Tas tika izdarīts arī ņemot vērā trases sarežģītību, kas ir samērā smaga, daudziem to ir grūti skriet,” skaidro sacensību galvenais tiesnesis  Jānis Petrovskis.

Uzvarētājus noteica pēc vieglatlētikas sacensību noteikumiem: 1. – 3. vietas ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, savukārt neoficiālajā komandu vērtējumā komandas tika izvērtētas pēc izcīnīto medaļu skaita.

Jauniešiem 1500 m distancē pirmais finišā nokļuva Mareks Meženiks no Kalupes pagasta, 2. vietu ieguva Ilmārs Klaucāns no Sventes pagasta, savukārt 3. vietas ieguvējs – Edmunds Lukaševičs no Višķu pagasta. Jaunietēm 1. vietu ieguva Zlata Pancerko no Lauceses pagasta, 2. vietā palika Jūlija Laskina no Kalupes pagasta, savukārt 3. vietā – Elāna Gavrilova (Kalupes pagasts).

Mareks Meženiks no Kalupes pagasta

Kā pastāsta Mareks Meženiks, neskatoties uz valstī ieviestajiem ierobežojumiem, ikdienā viņš turpina nodarboties ar vieglatlētiku:

”Diemžēl valda neskaidrība par šī gada dažāda mēroga vieglatlētu sacensībām, tādēļ nevaru pateikt kādi ir turpmākie plāni, bet pastāvīgi trenējos, pildot trenera iesūtītos uzdevumusLai sasniegt rezultātu ir attiecīgi jātrenējas.” Jaunā vieglatlēta specializācija ir vidējā garuma distances (800 m – 3000 m). 1. vietu Daugavpils novada rudens krosā viņš ieguva arī pagājušogad.

Zēniem (2005. – 2006. dz. g.) 3x 500 m distancē 1. vietu ieguva –  Sventes vidusskola, 2. vietā Lāču pamatskolas 1. komanda, savukārt 3. vietā Zemgales vidusskolas komanda. Meitenēm 1. vieta –  Salienas vidusskolai, savukārt 2. vieta Špoģu vidusskolai.

2007. – 2008. dz. g. zēniem 3x 500 m distancē 1. vieta – Naujenes pamatskolai, 2. vieta – Sventes vidusskolai, savukārt 3. vieta – Špoģu vidusskolai. Meitenēm 1. vietu ieguva Medumu pamatskola, 2. vietu Lāču pamatskola, savukārt 3. vietu Sventes vidusskola.

2009. dz. g. un jaunāko gadu zēniem 3x 300 m distancē: 1. vieta – Kalupes pamatskolas 1. komandai, 2. vieta – Špoģu vidusskolai, savukārt 3. vietā ierindojās Kalupes pamatskolas 2. komanda. Meiteņu kategorijā 1. vieta –  Kalupes pamatskolai, 2. vieta Lāču pamatskolai, savukārt 3. vieta Medumu pamatskolai.

NEOFICIĀLAIS VĒRTĒJUMS SKOLĀM PĒC MEDAĻU SKAITA:

1. vieta – Sventes vidusskola (kopā 6 medaļas)

2. vieta – Kalupes pamatskola (kopā 3 medaļas)

3. vieta – Špoģu vidusskola (kopā 5 medaļas)

Apsveicam uzvarētājus!

DETALIZĒTIE REZULTĀTI SACENSĪBĀS IR PIEEJAMI ŠEIT.