Notika Daugavpils novada čempionāts rudens krosā

1. oktobrī notika Daugavpils novada čempionāts rudens krosā. Šogad tas tika organizēts Jaunsventes muižas parkā. Pēc pulcēšanās un svinīgās runas pie Sventes muižas, bērni un pieaugušie devās iepazīties ar trasi.

Sacensības notika 4 disciplīnās: 500m, 800m, 1000m un 2000m. 500m distancē 2006. – 2007. gada dzimušajiem zēniem un meitenēm 1. vietu ieguva Ņikita Prohovskis no Naujenes pamatskolas un Jeļizaveta Treiko no Salienas vidusskolas. 500m distancē 2008. gada dzimušajiem un jaunākiem zēniem un meitenēm 1. vietu ieguva Aleksandrs Nazarovs no Kalupes pamatskolas un Evelīna Rubiķe no Špoģu vidusskolas. 800m distancē 2004. – 2005. gada dzimušajām meitenēm 1. vietu izcīnīja Jūlija Laskina no Kalupes pamatskolas. 1000m distancē 2003. gada dzimušajām meitenēm, kā arī sievietēm 1. vietu ieguva Kristīne Jevsejeva, kura ir Daugavpils novada Sporta skolas audzēkne. 1000m distancē 2004. – 2005. gada dzimušajiem zēniem 1. vietu izcīnīja Valērijs Ļahovskis no Zemgales vidusskolas. 2000m distancē 2003. gada dzimušajiem zēniem, kā arī vīriešiem 1. vietu ieguva Mareks Meženiks. Medaļas un kausus sportistiem pasniedza Daugavpils novada domes Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins.

Neoficiālajā komandu vērtējumā skolām pēc medaļām Kalupes pamatskolai ir 4 medaļas, Špoģu vidusskolai ir 6 medaļas, Naujenes pamatskolai ir 3 medaļas, Sventes, Zemgales, Salienas, Vaboles vidusskolām un Laucesas pamatskolai ir 2 medaļas un 1 medaļa ir Biķernieku pamatskolai.

Komandu vērtējumā pagastiem pirmo reizi 1. vietu izcīnīja Višķu pagasts. 2. vietā ir Sventes pagasts, 3. vietā Vaboles pagasts, 4. vietā Kalupes pagasts, 5. vietā Tabores pagasts un Laucesas pagasts ir 6. vietā.

Speciālu apbalvojumu saņēma arī sacensību galvenais tiesnesis Jānis Petrovskis. Pēc krosa viņš pastāstīja, ka diena bija ideāli piemērota sacensībām, kā arī īpašu prieku sagādā tas, ka pirmo reizi rudens kross notika Sventes parkā. “Trase ir pietiekoši smaga un arī turpmāk krosu var organizēt šeit, jo ir lieliska iespēja modificēt trasi. Protams, ir grūti fiksēt rekordus, jo katru gadu trases atšķiras. Tā, Silenē mēs skrējām 500m distanci iekļaujoties 1 minūtē un 15 sekundēs, bet šeit bērni to pašu distanci skrēja 1 minūti un 50 sekundes. Es uzskatu, ka uzvarēja tie, kam tas bija vajadzīgs – bērni un pieaugušie, kuri regulāri trenējas un grib sasniegt labus rezultātus. Šoreiz viņi bija stiprākie!”

Tiesnesis atzīstās, ka agrāk krosā bija smagākas un garākas distances. “Pēdējos 10 gados mēs atslābinājāmies. Kādreiz pat nebija 500m distances, jo vienmēr skrējām tikai garākas distances.” Arī, tika minēts par to, ka, iespējams, 2021. gadā vairs nenotiks sporta sacensības starp skolām, tās notiks tikai starp profesionālajām sporta skolām. “Ir grūti paredzēt, kas būs pēc dažiem gadiem, bet mēs cerēsim uz labāko.”

Novēlam sportistiem neapstāties pie iegūtajiem rezultātiem un iegūt jaunus, vēl augstākus un labākus rezultātus!

FOTOGALERIJA