Senioru sporta spēles Rojā

Lai gan laika apstākļi Rojā nelutināja, sportisti nepadevās, un tika aizvadītas Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības Pašvaldību 57. sporta spēles. Basketbols tika pārcelts iekštelpās, bet pludmalē tikās pludmales volejbola spēlētāji, un stadionā vieglatlēti izpildīja savas disciplīnas.

Pie Rojas ostas pludmalē tikās pludmales volejbolisti, protams, pēc spēļu reglamenta, dalīti vecuma grupās. Daugavpils novadu kungu 40+ grupā pārstāvēja divas komandas. Pirmā komanda – Edgars Savickis, Sergejs Popovs, Viktors Presņakovs, bet nomināli otro komandu pārstāvēja Aleksejs Gololobovs, Jevgēnijs Gridasovs, Aldis Rokjāns. Sacensību reglaments, diemžēl, bija neierasts – pirmajā kārtā spēlēja vienu setu līdz 15 punktiem, kas nedeva mūsu pieredzējušiem spēlētājiem “ieskrieties”. Pirmās spēles tika uzvarētas, taču nākamajās piedzīvoti zaudējumi, un turnīrs turpinājās tikai par 5.-7. vietu. Motivācijas trūkums, un tikai 6. vieta pirmajai komandai, kura uzvarēja otro komandu (7. vieta).

Dāmu basketbola turnīrā piedalījās trīs komandas – Dobeles, Cēsu un Daugavpils novads. Sīvā cīņā ar Dobeles novada basketbolistēm, Daugavpils novada meitenes guva uzvaru, taču tika piedzīvots zaudējums Cēsu novadam, un otrā vieta.

Daugavpils novads – Cēsu novads 33:47
Daugavpils novads – Dobeles novads 29:23

Kungu basketbola cīņas bija saspringtākas. Daugavpils novada komandai, pirmajā duelī, tikai spēles izskaņā minimāls zaudējums turnīra uzvarētājiem Talsu novada komandai ar rezultātu 36:38. Pārējās spēlēs tika gūtas pārliecinošas uzvaras, un otrā vieta.

Daugavpils novads – Cēsu novads 32:21
Daugavpils novads – Rēzeknes pilsēta 44:22
Daugavpils novads – Rīgas pilsēta 40:31
Daugavpils novads – Talsu novads 36:38

Vieglatlētikā novadu pārstāvēja desmit sportisti. 400 un 800 kā arī 3000 metru skrējienā vecuma grupā 80+ 1. vietu ieguva Romualds Saušs, bet Vladimirs Jermaļonoks vecuma grupā 65+ izcīnīja trešo vietu 800 metru skrējienā. Augstlēkšanas sacensībās Varvara Jefimova savā vecuma grupā 75+ uzrādīja labāko rezultātu, bet tāllēkšā un trīssoļlēkšanā ierindojās otrajā vietā. Lodes grūšanā Daina Amosova vecuma grupā 60+ ieguva pirmo vietu, un diska mešanas disciplīnā arī ieguva pirmo vietu. Gaļina Meteļska šķēpu neraidīja tik tālu, lai nokļūtu uz goda pjedestāla – ceturtā vieta. Arī Jurijs Kopasovs nekāpa uz goda pjedestāla, jo lodi, vecuma grupā 70+, neraidīja tik tālu kā sāncenši.